Nadace Dobrý anděl pomáhá i na Chebsku

0

chebsko, nadace, dobrý anděl, pomoc, rodina, děti, podpora, léky, onemocnění, náklady


Nadace Dobrý anděl pravidelně pomáhá 19 rodinám na Chebsku. Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení.

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila,“ řekl Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

Rodiny mohou do systému doporučit lékaři, sestry, další zdravotní pracovníci, sociální pracovníci či různé neziskové organizace a spolky, které se zaměřuji na jednotlivé tipy onemocnění a pomáhají rodinám jinak, například materiálně či zajištěním psychosociální nebo jiné podpory.

„Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ dodal Petr Sýkora.

Pravidelné příspěvky jsou určené jak na výdaje s léčbou, tak běžný chod domácnosti. S vážnou nemocí se totiž často pojí přerušení zaměstnání jednoho rodiče. Nákladů s nemocí však přibývá, jedná se například o rehabilitace, zdravotní nebo rehabilitační pomůcky, vitamíny, doplatky na léky, speciální stravu, bezbariérové úpravy v domácnosti a další.

Na Chebsku míří podpora aktuálně 19 rodinám s nemocnými dětmi, celkem jich systémem prošlo již 31. V rámci České republiky je číslo mnohem vyšší, za posledních 6 let pomohli dárci, Dobří andělé, 5 200 rodinám s dětmi, ve kterých onemocněl rodič nebo dítě.

Znáte rodinu, která potřebuje finanční pomoc?
Pokud máte ve svém okolí rodinu s vážně nemocným dítětem, neváhejte jí pomoc nadace Dobrý anděl doporučit. Kontakt je velmi jednoduchý - stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat. 

Staňte se Dobrým andělem
Do finanční pomoci se můžete zapojit i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Jako dárce, Dobrý anděl, vidíte příběhy rodin, kterým pomáháte. Příspěvky dárců nadace Dobrý anděl odevzdává rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů spoluzakladatelů a dalších filantropů.


Zdroj: město ChebSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář