Na spolupráci mládeže mezi Aší a Selbem půjdou evropské peníze

0

spolupráce, mládež, , selb, evropské peníze, projekt, podpora, program, bavorsko, podmínky


Mladí lidé z Aše a Selbu se zúčastní projektu „Evopa – velmi blízko,” který se zaměří na společné aktivity umělců, vědců či odborníků v oblasti českého a bavorského příhraničí. Projekt plánovaný na jeden a půl roku získal podporu z programu EÚS 2014 - 2020 mezi Českou republikou – Svobodným státem Bavorsko.

Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru programu začátkem června na svém jednání v Plzni. V rámci tohoto přeshraničního programu bude možné zrealizovat dalších sedm projektů v celé dotační oblasti. 

Projekt „Evropa – velmi blízko” dostane dotaci v celkové výši 185 880 EUR.

„V rámci společných aktivit se uskuteční výstavy, workshopy, diskusní fóra. Jejich tématem se stane především integrita a budoucnost Evropy. Je důležité, aby o tom mluvili právě mladí lidé,” uvedl krajský radní Josef Janů.

Bližší informace k programu spolupráce a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace naleznou zájemci na stránkách www.by-cz.eu. Na této stránce jsou k dispozici i kontakty na všechny pracovníky administrující projektové žádosti a je možné se na ně v případě zájmu o podporu záměru v příslušném kraji obrátit.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář