Karlovy Vary: V Císařských lázních začal stavebně technický průzkum

0

karlovy vary, císařské lázně, stavba, technika, průzkum, podmínka, plán, obnova, památka, kultura, ministerstvo, firmy, projekt, rekonstrukce, soutěž


Stavebně technický průzkum stavu budovy je podmínkou čerpání peněz od Ministerstva kultury ČR. Dotaci ve výši 250 milionů korun, kterou bude možno čerpat v jednotlivých etapách plánované obnovy národní kulturní památky, vyjednala s ministerstvem financí a kultury hejtmanka Jana Vildumetzová

Podle ní kraj nyní provede v letních měsících kromě průzkumu také nejnutnější opravy, tedy odstranění omítek v suterénu z důvodu odvlhčení stavebních konstrukcí a zajištění kanalizací v budově.

„Teď se zároveň přepracovává projektová dokumentace za dva miliony korun, musí se hlavně dbát na připomínky památkářů,“ doplnila hejtmanka.

Kraj také připraví nové výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce památky, které bude, na rozdíl od původní soutěže vyhlášené zájmovým sdružením Císařské lázně, provedeno v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. 

"Ráda bych se sešla i s firmami, které se účastnily původního výběrového řízení, abych jim vysvětlila situaci, aby věděly, že se mohou hlásit," dodala hejtmanka. 

Pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce objektu by mohla začít začátkem příštího roku.


Zdroj: facebookové stránky Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář