Karlovy Vary: Policie dopadla zloděje vykrádajícího auta

0

karlovy vary, zloděj, krádež, odcizení, vloupání, škoda, auto, dům, policie


Karlovarští kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality objasnili 6 případů krádeže a poškození cizí věci, kterých se měl dopustit 33letý muž z Ostrova.

Na začátku října 2018 měl v ranních hodinách v Karlových Varech rozbít okno u zaparkovaného vozidla značky BMW. Z něj měl následně odcizit navigaci a drobné mince. Ve stejnou dobu a na stejném místě rozbil okno i zaparkovaného vozidla značky Volkswagen, ze kterého nic neodcizil. I přesto majiteli způsobil poškozením škodu kolem 5 tisíc korun. Ve stejný den měl opět v Karlových Varech, ale na jiném místě rozbít okno u dalšího osobního vozidla, a to u Škody Octavie, ze kterého měl odcizit ze zavazadlového prostoru sportovní tašku s osobními věcmi.

V polovině prosince se v Karlových Varech vloupal do vozidla značky Škoda. Z toho odcizil pouzdro se servisní knihou a manuálem k vozidlu. O dva dny později se měl vloupat do garáže v ulici Sedlecká. Z té si odnesl vše, co mu přišlo pod ruku, především různé nářadí. Na konci prosince měl neoprávněně vniknout do rozestavěného domu v Karlových Varech. Při vstupu poškodil dvě okna s bezpečnostní folií v hodnotě kolem 40 tisíc korun. V domě měl odcizit elektroinstalaci v hodnotě nejméně 100 tisíc korun.

Celkem tak ve všech případech způsobil škodu kolem 180 tisíc korun. Takového jednání se dopustil i přesto, že byl již za obdobné jednání Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen. Kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci.

V případě prokázání viny mu tak hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

nprap. Bc. Zuzana Týřová


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018