Cheb: Služební pes War získal prestižní ocenění

0

karlovarský kraj, pes war, prestiž, ocenění, záchrana, život, pátrání, osoby, pachatel, trestná činnost, policie, anketa, časopis, nominace, soška


Oddělení služební kynologie Policie ČR Karlovarského kraje je na vysoké úrovni. O tom svědčí nemalé úspěchy všech kynologů v jejich práci, jako je například pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách, pátrání po nebezpečných pachatelích a předmětech pocházejících z trestné činnosti.

Policisté Oddělení služební kynologie v kraji mají velmi dobré úspěchy ve své práci a policejní psi zasluhují ocenění i v případech záchrany lidského života.

Každoročně probíhají krajské přebory služební kynologie, kdy policisté se svými policejními psy porovnávají úroveň a připravenost pro výkon služby.

V této souvislosti je dobré připomenout, že mezi nejúspěšnější z kynologů v kraji patří prap. Luboš Šmolík, se svým psem Warem, sloužící ve Skupině základních kynologických činnosti v Chebu.  Kromě opakovaných vítězství v krajských přeborech služební kynologie, v loňském roce ve dvou případech pomohl prap. Šmolík s Warem zachránit život dvěma mužům, kteří se rozhodli skončit se životem.

Loni v Mariánských Lázních bylo vyhlášeno pátrání po pohřešovaném muži, kterého War vystopoval z města až k místu nedaleko rozhledny Hamelika, kde muž seděl ve výšce 5 metrů na stromě a chystal si vzít život. O tomto jsme vás informovali zde. Další případ se stal v Chebu, kdy muž sám zavolal na tísňovou linku 158, že chce spáchat sebevraždu. Policisté po něm ihned zahájili pátrání a služební pes War dovedl svého psovoda až k objektu „Vyhlídka“ u přehradní nádrže Skalka, kde se muž skrýval. Také v tomto případě se podařilo muže zachránit.

Šéfredaktor časopisu Psí kusy vyhlásil, již poosmé, anketu Statečné psí srdce, ve spolupráci s partnerským projektem Zlatý záchranářský kříž.

Do ankety Statečné psí srdce byl nominován i služební pes War, kříženec německého ovčáka a maliňáka. Odbornou porotou, složenou z členů redakce časopisu Psí kusy a kynologických odborníků, byl vybrán a vyhrál v kategorii psů profesionálů.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi ručně kovanou sošku psího srdce od kováře Tibora Novotného a automaticky postoupili do nominace prestižního ocenění Zlatého záchranářského kříže.

„Je to čestné uznání a ocenění za každodenní práci se psem, kterou považuji za samozřejmou a běžnou náplň mé práce," uvedl prap. Luboš Šmolík.

por. PhDr. Papežová Zdeňka


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018