Karlovarsko: Policie omezila provoz na šestce

0

karlovarsko, kontrola, policie, d6, vozidla, omezení, provoz, bezpečnost, opatření, akce, schengenbus


Karlovarští krajští dopravní policisté společně s kolegy z dopravního inspektorátu Sokolov, policisty cizinecké policie a kolegy ze Spolkové republiky Německo v pátek dne 10. listopadu 2017 ve večerních a nočních hodinách omezili provoz na dálnici D6 mezi Karlovými Vary a Chebem.

A to v rámci preventivních opatření ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti, zejména v souvislosti s požíváním alkoholických nápojů, jiných návykových látek a kontrole nelegální migrace osob.

Policisté v obou směrech dálnice D6 odkláněli všechna vozidla na odstavná parkoviště a následně je kontrolovali. Hlídky se zaměřily kromě dodržování ustanovení zákona číslo 361/2000 Sb., také na pátrání po hledaných osobách, odcizených motorových vozidlech a věcech. 

Na místě hlídky využívaly i služební motorové vozidlo Schengenbus. V tomto vozidle policisté zjišťovali pravost cestovních dokladů, pasů, řidičských průkazů a také občanských průkazů. Dále zde prověřovali, zda osoby nejsou v pátrání v schengenském informačním systému. Hlídky ze Spolkové republiky Německo využívaly svůj informační systém pro lustraci osob s německými doklady.

Na čtyři desítky policistů během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovaly přes 320 vozidel a zjistily 34 přestupků, z toho jeden byl oznámen na příslušný správní úřad. Nejčastěji se jednalo o přestupky vozidel bez dálniční známky a nevyhovující technický stav vozidel. Dokonce byla během akce vypátrána jedna hledaná osoba.

nprap. Kateřina KrejčíSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018