Františkovy Lázně, Praha: Týral a znásilňoval svoji družku

0

františkovy lázně, praha, napadení, týrání, znásilnění, vyhrožování, družka, policie, nůž


Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinů nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muž měl dne 19. března v jednom z bytů ve Františkových Lázních nejdříve napadnout svojí přítelkyni a následně jí měl přiložit nůž ke krku a přitom jí vyhrožovat zabitím. Když spolu poté odešli z bytu do restaurace, podařilo se ženě utéci a učinit oznámení na Obvodním oddělení Františkovy Lázně. Chvíli poté byl muž policisty zadržen.

Při následném prověřování se policistům podařilo zjistit, že zmíněný muž měl v různých dnech v období od 31. prosince 2017 do 10. března 2018 v Praze ve třech případech donutit svoji přítelkyni násilím a výhružkami bezprostředního násilí k pohlavnímu styku, přičemž se nebyla schopna bránit. Kromě toho se také měl na své přítelkyni dopouštět jak v Praze, tak i ve Františkových Lázních, dlouhodobého psychického a fyzického násilí v jejich společné domácnosti.

Cizinec se navíc od 9. března 2018 zdržuje na území České republiky, čímž nerespektuje rozhodnutí správního orgánu, kterým mu bylo uloženo správní vyhoštění.

Zadržený muž je v současnosti v policejní cele a v nejbližší době bude předán soudu, který bude rozhodovat o tom, zda muže umístí do vazby. 

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

prap. Bc. Michal ŽáčekSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018