Dnes oficiálně odstartovala stavba nového úseku silnice I. třídy mezi Drmoulem a Trstěnicemi

0

silnice, úsek, stavba, zahájení, drmoul, trstěnice, ťok, vildumetzová


Dlouho očekávanou stavbu nechává provést Ředitelství silnic a dálnic, jejího zahájení byl přítomen přímo na místě ministr dopravy Dan Ťok a hejtmanka Jana Vildumetzová.

“Nejnebezpečnější místo na silnici nejen v Karlovarském kraji, ale v celé České republice, tedy takzvaná křižovatka smrti u Drmoulu, už navždycky zmizí z naší silniční sítě a já jsem moc ráda, že se uleví občanům Drmoulu, Trstěnic a okolí, protože kromě mnohem větší bezpečnosti provozu by stavba měla také odvést dopravu z obcí, pomoci tak snížit hlučnost a zlepšit celkově životní prostředí. Tato spojnice ve směru do Plzeňského kraje a zpět je v současnosti velmi vytížená,” uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Stavebníci vybudují novou dvoupruhovou silnici dlouhou 5 kilometrů, kde budou 4 mosty a 2 nadjezdy. Karlovarský kraj na stavbu naváže vybudováním obchvatu Mariánských Lázní. Obchvat má odvést hlavně nákladní, ale i osobní dopravu z města směrem na Cheb.

Pokud půjde vše podle plánu, řidiči by se po nové silnici u Drmoulu měli projet za dva roky, po obchvatu Mariánek pak v roce 2021.


Zdroj: facebookové stránky Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář