Cheb, Waldsassen: Poutní maraton se poběží již po deváté

0

cheb, waldsassen, pouť, maraton, běh, trasa, účastníci, organizátoři, autobus, novinka, akce, startovné, dárcovství


Předposlední červnovou sobotu, 23. 6. 2018, pořádá Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton.

Poutní maraton – 9. ROČNÍK – 23. 6. 2018
Motto: „Ať už ležím nebo běžím - doma je doma“

Předposlední červnovou sobotu, 23. 6. 2018, pořádá Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton. Zahájení bude 23. 6. 2018 v 9:00 hodin u kostela sv. Mikuláše v Chebu, pak trasa pokračuje na Loretu, do Waldsassenu a zpátky do Čech, zpět do Chebu, kolem Bismarckovy rozhledny.

Trasy Poutního maratonu jsou vhodné jak pro děti nebo seniory, tak i pro sportovce, kteří si chtějí zaběhnout klasický maraton 42,2 km. Vedou poutními místy Chebska a Waldsassenska, z velké části v přírodě, a zdolat je můžete pěšky, na kole, během nebo je možné využít na celou nebo i na jen část cesty poutní autobus.

Tato akce je ojedinělá svým velice pohodovým průběhem s občerstvovacími zastávkami na trase každých 5 km pro všechny účastníky, kteří si jej chtějí výletně užít, a zároveňskvělou péčí  pro sportovce po doběhu v zázemí, kteří chtějí absolvovat jako závod.

První novinka: Místo autobusu mikrobus 

Jednou z letošních novinek bude, že poutní autobus nebude objíždět celou trasu (protože zájemců o jeho služby stále ubývalo), ale mikrobus odveze běžce po absolvování 10 km z Lorety a po půlmaratonu z Waldsassenu. Odjezd mikrobusu v 9:30 z Chebu na Loretu,
odtud odjezd v 11:00 a návrat do Chebu a pak odvoz v 12:30 z Waldsassenu do Chebu.

Druhá novinka: Dárcovství kostní dřeně 

Ve spolupráci se SZŠ Cheb a skauty bude umožněno zájemcům, kteří se chtějí nechat zaregistrovat do Českého národního registru dárců dřeně, se během celého dne přihlašovat. Organizátoři by tak rádi pomohli získat nové dobrovolníky, kteří jsou ochotni darovat v případě potřeby nepatrnou část svých krvetvorných buněk k záchranné transplantaci kostní dřeně. A to anonymně a bezplatně komukoliv, kdo by tuto pomoc potřeboval, bez ohledu na jeho věk, pohlaví, národnost anebo vyznání.

Startovné a dárcovství: Startovné 50 Kč bude použito na částečné pokrytí organizačních nákladů. Všechny další dobrovolné příspěvky účastníků, příznivců, sponzorů, z aukce maratonského obrazu a ze související sbírky budou prostřednictvím Farní charity Cheb věnovány na podporu služby mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu, který Farní charita Cheb spoluzaložila.

„Poutní ultramaraton“, který je již pošesté součástí této benefiční akce, bude dlouhý celkem 250 km, odstartuje již v pondělí 18. 6. 2018 a povede tentokrát z Prahy přes Brdy a pak bude pokračovat v sobotu kolem Chebu. 

Více informací - viz zde.


Zdroj: Eva Kolafová.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
seo uniweb