Cheb: Tříkrálová polévka podpořila probíhající sbírku (TV Západ)

0

cheb, tříkrálová polévka, tříkrálová sbírka, eva kolafová, koleda, charita


V sobotu 5. ledna proběhla ve spolupráci města Chebu a zdejší Farní charity Tříkrálová polévka. Kromě bramborové polévky se před chrámem sv. Mikuláše podávalo domácí cukroví, svařené víno, káva a čaj.

Setkání se konalo v rámci probíhající Tříkrálové sbírky. 

Na polévku a svařené víno přispělo město Cheb. Na zahájení přišli pozdravit účastníky starosta města Antonín Jalovec a místostarosta Jiří Černý. Farář Petr Hruška také zpěvem pozdravil nejen příchozí, ale i koledníky. 

Sobota byla totiž hlavním koledovacím dnem. Sbírka probíhá až do pondělí 14. ledna. 

„Letos přispíváme na tradiční účely - na Farní charitu Cheb, Diecézní charitu Plzeň, která zde provozuje některé klienty, a 40 %, ten největší podíl, jde na Hospic sv. Jiří v Chebu. Poslední roky se snažíme podpořit přímo někoho z místních, který to výrazně potřebuje. Loni to byl např. Jindříšek Rada, který trpí mozkovou obrnou. Letos půjde 5 % z místního podílu výtěžku na Radečka Neuschla, který trpí nemocí motýlích křídel,“ popsala Eva Kolafová z Farní charity Cheb. 

Lidé mohli přispět přímo na místě do sbírky. Do sbírky se zapojila zhruba stovka dobrovolníků, koledníků a vedoucích skupin. V loňském roce se vybralo 182 tisíc korun. Výsledky letošní sbírky budou známy během příštího týdne. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018