Cheb: Řídil pod vlivem alkoholu. Nadýchal téměř dvě promile

0

cheb, policie, kontrola, cizinec, vozidlo, alkohol


Policisté z Obvodního oddělení Cheb – venkov sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému cizinci.

Ten v brzkých ranních hodinách dne 11. března řídil vozidlo značky Ford ve městě Cheb, kde byl zastaven policejní hlídkou. Během silniční kontroly policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Výsledek zkoušky vyšel pozitivně, a to s hodnotou 1,72 promile alkoholu. Následně se cizinec podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krevního vzorku.

Muž byl policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Během pobytu v cele bylo provedeno laboratorní vyšetření krve, při kterém bylo zjištěno, že v době řízení motorového vozidla byla v jeho těle hladina 1,82 promile alkoholu.

Spisový materiál byl předložen státnímu zástupci, který podal na cizince návrh na potrestání. Okresní soud v Chebu ho dne 13. března odsoudil trestním příkazem k trestu odnětí svobody na délku 6 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Zároveň mu uložil zákaz řízení motorových vozidel.

prap. Bc. Michal ŽáčekSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018