Cheb: Podzemní kontejnery jsou na dalších dvou místech

0

cheb, kontejner, odpad, popelnice, lokalita


Na dalších dvou místech širšího centra Chebu se objevily velkokapacitní podzemní kontejnery na odpad.

„Nové podzemní kontejnery přibyly ve dvorním traktu za výškovým panelovým domem v Májové ulici a u panelových domů ve Valdštejnově ulici. Na každém z těchto dvou míst jsou kontejnery jak na směsný komunální odpad, tak na plasty, papír a sklo. Jejich vybudování celkově stálo 2,5 milionu korun,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

Zanedlouho přibudou podzemní kontejnery také na dvou místech v samotném historickém centru.

„Jedno stanoviště se dvěma podzemními kontejnery na směsný odpad bude vybudováno v rámci probíhající rekonstrukce Židovské ulice. Umístěno bude u uličky Zavražděných. Druhé stanoviště bude přímo na náměstí, konkrétně na ostrůvku před budovou bývalé pošty. Na tomto místě budou kontejnery na směsný i separovaný odpad,“ upřesnil místostarosta Michal Pospíšil.  

V současné době funguje po Chebu zhruba pět desítek podzemních kontejnerů. Kompletní stanoviště s kontejnery na smíšený a tříděný odpad se nacházejí v deseti lokalitách - vedle dvou nových také v ulicích Palackého, Provaznická, Březinova, Svobody, na dvou místech ve Školní ulici, na Kasárním náměstí a ve dvorním traktu za úřadem práce. Kontejnery na směsný komunální odpad jsou pak v ulicích Sládkova, Provaznická, Školní, Jakubská a ve vnitroblocích mezi ulicemi Dukelská, Evropská a 26. dubna, Obrněné brigády.

Hlavní výhodou podzemních kontejnerů oproti klasickým plastovým popelnicím je to, že z nich odpad nelze vybírat. Do historického centra se navíc hodí daleko více než řady plastových kontejnerů a popelnic.


Zdroj: město Cheb


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
seo uniweb