Cheb: Město ocenilo nejúspěšnější sportovce za rok 2019

Ocenění se rozdávala v řadě kategorií, od jednotlivců přes kolektivy až po trenéry a funkcionáře.

dezinfekce

V Kulturním centru Svoboda se včera uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města za rok 2019. Ocenění se rozdávala v řadě kategorií, od jednotlivců přes kolektivy až po trenéry a funkcionáře.

A kteří sportovci byli v tomto roce nejúspěšnější?

KOLEKTIVY
Mládež

LK ESKA Cheb:
Družstvo žáků do 12 let reflexní luk Vojtěch Baláž, Jiří Kába, Simona Berglová - 3. místo na MČR v terčové lukostřelbě žactva
Družstvo žáků do 14 let reflexní luk Martin Hámor ml., Jan Tomas Bubanec, Barbora Brettlová - 5. místo na MČR v terčové lukostřelbě žactva
Družstvo žáků do 14 let reflexní luk Martin Hámor ml., Filip Schulz, Barbora Brettlová - 3. místo na MČR v halové lukostřelbě žactva

HC STADION Cheb:
Družstvo starších žáků - 5. místo v soutěži „Liga starších žáků B“ ročníků 2005-2006
Družstvo mladších žáků - 5. místo v soutěži „Liga mladších žáků B“ ročníků 2007-2008

SKP Union Cheb - klub atletiky:
Družstvo dorostu Adam Had, Daniel Vaidiš, Mathias Langmaier, Lukáš Petrikovič - 3. místo na MČR ve štafetě na 4 x 400 m

TJ Lokomotiva Cheb - oddíl vzpírání:
Družstvo juniorů Stanislav Pastorek, Eduard Rybák, Tomáš Dunka, Jiří Šollar, Zdeněk Vrbka, Robert Fero - 2. místo v 1. lize juniorských družstev

TJ Lokomotiva Cheb - oddíl judo:
Družstvo dorostu Martin Vondráček, Jakub Lochman - 3. místo na Mezinárodním mistrovství ČR KATA

Dospělí

Družstvo reflexní luk Martin Hámor, Vít Vejražka, Pavel Smažík st., Tomáš Bouda - 1. místo na MČR v halové lukostřelbě, 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě, 3. místo v celostátní lize v terčové a halové lukostřelbě

TJ MG Cheb (minigolf):
Smíšené družstvo „A“ Marek Nečekal, Jan Tvrdý, Jan Wolf, Jan Kadlec, Eva Kadlecová, Ján Tolarovič, František Nečekal ml., René Šimanský, Boris Svoboda - 5. místo v v extralize smíšených družstev v sezóně 2018/2019 a 4. místo v extralize smíšených družstev v sezóně 2019/2020

JEDNOTLIVCI
Mládež

Martina Zikmundová - kladkový luk - 1. místo na MČR v halové lukostřelbě dospělých i dorostu, 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu, 3. místo na Evropském juniorském poháru, účast na světovém šampionátu juniorů v Madridu
Petra Zikmundová - kladkový luk - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu, 3. místo na MČR v halové lukostřelbě dorostu
Martin Hámor ml. - reflexní luk - 3. místo v terčové lukostřelbě a 3. místo v halové lukostřelbě na MČR v kategorii žactva
Tomáš Bouda - reflexní luk - 1. místo v terčové lukostřelbě dorostu a 2. místo v halové lukostřelbě dospělých na MČR
Vojtěch Baláž - reflexní luk - 2. místo v terčové lukostřelbě žactva do 10 let na MČR

PROFI SPORT Cheb:
René Zoaitter - 1. místo na MČR v duatlonu žactva při účasti české triatlonové špičky

Albert Plevný - pětkrát 1. místo na MČR v kategorii mladších žáků
Barbora Doubravová - je reprezentantkou ČR za starší žákyně, na MS žáků a dorostu na Ukrajině získala dvakrát 2. místo v jednotlivcích, 1. a 3. místo v družstvech, na MČR třikrát 1. místo a jedno 2. místo
Daniela Trpáková - reprezentantka ČR v juniorkách, získala 3. místo na ME ve Slovinsku v jednotlivcích a 2. místo v družstvech, 1. a 2. místo na MČR
Daniel Svatek - reprezentant ČR v juniorech, získal 1. místo na ME juniorů ve Slovinsku v družstvech a 1., 2. a 3. místo na MČR
Petr Král - reprezentant ČR za starší žáky, na MS žáků a dorostu na Ukrajině získal 4. a 5. místo v jednotlivcích a družstvu, dále 1., 2. a třikrát 3. místo na MČR
Jan Trpák - reprezentant ČR za dorostence, získal 1. a 2. místo v družstvech na MS žáků a dorostu na Ukrajině, dále 2. místo na MČR
Daniela Victoria Maierová - v kategorii mladších žákyň získala na MČR čtyřikrát 1. místo
Andrea Fryšová - v kategorii mladších žákyň získala na MČR jedno 1. místo a čtyřikrát 3. místo
Nela Stahlová - v kategorii juniorek získala na MČR 1. a 4. místo

Lukáš Petrikovič - získal 2. místo na halovém MČR na 60 m překážek
Daniel Vaidiš - získal 3. místo na halovém MČR na 800 m

Šachový klub Valdštejn Cheb:
Petr Špreňar - získal titul mistra FIDE, který se uděluje po úspěšném absolvování několika turnajů včetně mezinárodních

Sportovní klub stolního tenisu Cheb:
Kristian Jelínek - reprezentant ČR, který přes svůj handicap dosahuje takových úspěchů, že se stal jako člen reprezentačního družstva mezinárodním mistrem Japonska a Thajska, v roce 2020 se zúčastní paralympiády v Tokiu

Dospělí
Jachtklub Cheb:
Štěpán Novotný - na MČR získal 2. místo ve třídě LASER

Střelecký klub AVZO Cheb:
Miroslav Benýšek - stal se nejmladším mistrem ČR ve střelbě ze samopalu v kleče v historii
Petr Vávra - získal 2. místo na MČR ve střelbě ze samopalu vkleče
Tomáš Kožený - získal dva tituly Mistra ČR - ve střelbě ze samopalu ve stoje a ve střelbě z velkorážní pistole
Jaromír Klasna - získal 3. místo na MČR ve střelbě ze samopalu v kleče

STIGA HOCKEY CLUB Cheb:
Iva Fochlerová - získala 1. místo v kategorii žen na MČR ve stolním hokeji, zároveň je reprezentantkou ČR

Jezdecký klub STEIN:
Ing. Mária Zábojová - získala na evropském šampionátu v Německu s jednoletou kobylkou plemene Paint 2. a 3. místo

Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu Cheb:
Miroslav Hrbek - reprezentant ČR ve sledge hokeji, získal spolu s týmem 4. místo na MS v Ostravě

Vít Vejražka - 2. místo na akademickém MČR v terčové lukostřelbě s reflexním lukem

Tereza Francková - získala na MČR  1. místo v kategorii žen na krátké trati a 5. místo ve sprintu
Eliška Kuncová - na MČR získala 2. místo v kategorii žen na krátké trati

SPORTOVNÍ FUNKCIONÁŘI
TJ Lokomotiva Cheb:
Petr Rajlich - člen oddílu kuželek již 36 let, dosud aktivní hráč A družstva, pracuje ve funkci předsedy oddílu více jak 10 let a je také členem výkonného výboru TJ Lokomotiva
Ladislav Kouba - aktivní člen oddílu basketbalu již 30 let, zároveň pracuje jako funkcionář a organizační pracovník

Petr Průcha - dlouholetý rozhodčí licence A, B a C, který jako zástupce klubu vykonává funkci rozhodčího i v nejvyšších soutěžích, práci pro klub se věnuje ve svém volném čase

Mgr. Miloslav Kubica - již 15 let jako funkcionář klubu přispívá k rozvoji stolního hokeje a Chebské ligy, jako prezident klubu zajistil organizačně většinu akcí klubu včetně České poháru v Chebu
Daniel Hrachovec - jako funkcionář klubu přispívá k rozvoji stolního hokeje i Chebské ligy již 25 let, jako manager týmu pro MČR v Plzni dokázal sestavit 4 družstva chebského klubu - největší zastoupení ze všech klubů v ČR

Okresní kolegium AVZO - TSČ Cheb:
Miroslav Véber - již 30 je hlavním organizátorem a ředitelem mezinárodních střeleckých soutěží Free Contest a Zlatý lev, obě soutěže se konají každoročně

TRENÉŘI
Zdeněk Chocholatý, in memoriam - dlouholetý člen oddílu basketbalu a trenér se 40letou kariérou, který vychoval řadu úspěšných svěřenců ve všech kategoriích

Kateřina Kadlecová - práci s koňmi se věnuje více než 25 let a stojí mj. i za mimořádnými úspěchy svých svěřenců, kteří letos získali medailová umístění na evropské úrovni

VETERÁNI
Blanka Adámková - na ME veteránů ve Slovinsku získala 1. a 2. místo v družstvech, 2., 4. a 5. místo v jednotlivcích
Alenka Pátková - na ME veteránů ve Slovinsku získala 1. a 2. místo v družstvech, 3. a 4. místo v jednotlivcích

Zdroj: město Cheb