Cheb, Karlovy Vary: Vykrádali auta

0

cheb, karlovy vary, krádež, odcizení, auto, škoda, policie


Policisté z Obvodního oddělení Karlovy Vary město sdělili podezření 39letému muži z Karlových Varů ze spáchání přečinu krádež. V polovině července měl v Karlových Varech podezřelý muž vniknout do zaparkovaného vozidla značky Volkswagen. To měl prohledat a z vozu odcizit čistící techniku v hodnotě kolem 26 tisíc korun.

Chebští kriminalisté se zabývali obdobným případem. Rozšiřovali trestní stíhání 38letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádež. Svého jednání se měl dopustit začátkem července v Chebu v brzkých ranních hodinách. Jeho pozornost přilákalo zaparkované neuzamčené osobní vozidlo značky Volkswagen. Po vniknutí do vozidla z něj měl odcizit různé věci. Jednalo se například o hodinky, sluneční brýle, dron a další. Odcizením věcí tak způsobil škodu kolem 5 tisíc korun.

Oba muži se svého jednání dopustili i přesto, že byli v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzeni a potrestáni. Proto jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

Prevence:
Policie upozorňuje řidiče, aby před opuštěním svého vozu zkontrolovali, zda v něm neponechali hodnotné předměty, které by mohli upoutat pozornost kolemjdoucích zlodějů. I zdánlivě bezcenná věc může být lákadlem. Zkontrolujte si vždy i uzavření všech oken a uzamčení dveří včetně zavazadlového prostoru. Nedávejte příležitost zlodějům.

prap. Eva Valtová
mjr. Bc. Kateřina KrejčíSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář