ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Kraj se může pochlubit další přírodní památkou

Na seznam přírodních památek v Karlovarském kraji přibyla další položka. Tentokrát se jedná o Louky u Dlouhé Lomnice nedaleko Bochova, kde žije kriticky ohrožený druh denního motýla - hnědásek chrastavcový (Euphydryas aurinia). Tato lokalita je navíc bohatá na vzácné a ohrožené druhy rostlin a živočichů společenstev mokřadních luk.

0

Včera

Mariánské Lázně: Střet nákladního vozidla s osobním

V Mariánských Lázních, okres Cheb, v ulici Hlavní třída došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet nákladního vozidla s osobním. Na místě PČR.

0

Včera

Cheb: Parkování v centru dozná od ledna drobných změn (TV Západ)

Parkovací systém v Chebu čekají drobné úpravy a vylepšení jako možnost platby sms nebo aplikace SEJF. Změny začnou platit od 1. ledna a my jsme se zeptali na podrobnosti.

0

Včera

Teplá: Osobní vozidlo skončilo na střeše

Na silnici 198, 1 km za Teplou, směr Mariánské Lázně, havarovalo osobní vozidlo, kdy skončilo na střeše. O 300 m dále od tohoto havarovaného auta je osobní vozidlo v příkopě. Průjezd je možný s opatrností.

0

Včera

Cheb: Mega nápady. Další setkání

Další informativní setkání s veřejností se bude konat ve středu 11. prosince od 18 hodin v klubovně na fotbalovém hřišti v Hrozňatově.

0

Včera

Cheb: Nový systém svozu odpadů začne fungovat již od ledna

Zbytkový odpad z černých popelnic se bude od rodinných domů svážet pouze jednou za 14 dnů.

0

Před 2 dny

SVS znovu upozorňuje chovatele na povinnost čipovat své psy do konce roku

Chovatelé v České republice mají zhruba poslední tři týdny na to, aby své psy nechali u soukromého veterinárního lékaře označit mikročipem. K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem.

0

Před 2 dny

V anketě Kraj mého srdce můžete hlasovat do konce ledna

V celostátní anketě Kraj mého srdce můžete ještě do 31. ledna 2020 dát hlas Karlovarskému kraji a pomoci tak jeho úspěchu v jednotlivých kategoriích.

0

Před 2 dny

Karlovarský kraj: Zprávy 50. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 09.12.-13.12.2019, 1. Cheb: Parkování v centru dozná od ledna drobných změn (TV Západ), 2. Sokolov: Západní obchvat města už slouží řidičům (TV Západ), 3. Poustka: Seeberg ožije Adventem v sobotu 14. prosince (TV Západ), 4. Bochov: Umělkyně maluje pohádkové příběhy z regionu (TV Západ), 5. Cheb: Dějepisná soutěž vyhráli gymnazisté z Lučence (TV Západ), 6. Region: Zimní olympiáda dětí a mládeže se blíží (TV Kraj)

0

Před 3 dny

Královské Poříčí: Od příštího roku bude v obci fungovat Senior express

Obec Královské Poříčí spouští od 1. ledna 2020 službu Senior Express, pro kterou vybralo vozidlo Dacia Dokker.

0

Před 3 dny

Česko zasáhne studená fronta. Není vyloučena tvorba náledí

V noci z pondělí na úterý bude ČR přecházet studená fronta. Za ní k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. Četné srážky budou postupně přecházet v polohách nad 400 m do sněhových. Není vyloučena tvorba náledí nebo zmrazků.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Dvě aktuální nehody

V Karlových Varech jsou aktuálně dvě dopravní nehody. K první došlo v ulici Západní, a to před přechodem pro chodce, kde se střetla dvě osobní vozidla. Na místě PČR. Kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem. K další nehodě došlo v ulici Nákladní, zde se také střetla dvě osobní vozidla. Na místě PČR a průjezd je možný se zvýšenou opatrností z důvodu překážky na vozovce. Obě nehody jsou bez zranění.

0

Před 3 dny

Byl zřízen transparentní účet na pomoc lidem postiženým tragickým výbuchem

Slovenské město Prešov zřídilo transparentní účet na pomoc obyvatelům, kteří byli postihnuti tragickým výbuchem v panelovém domě.

0

Před 3 dny

Získejte přehled o poskytovaných slevách prostřednictvím nové aplikace

V rámci projektu Senior Pas, který je podporován Karlovarským krajem, si nyní mohou držitelé těchto karet stáhnout do svého mobilu novou aplikaci, díky níž získají kompletní přehled o poskytovaných slevách a nemusí již listovat v tištěném katalogu. Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS a pokud není v blízkosti internetové připojení, funguje i v režimu offline.

0

Před 5 dny