ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

2009 – Sokolov: Jak bude vypadat pomník prusko-rakouským válkám? (3886) (TV Západ)

Téměř sedm metrů vysoký pomník z roku 1903, ze kterého se zachoval jen kamenný podstavec hodlají obnovit v Sokolově. Prozatím představili na tiskové konferenci model a studii. Původní pomník byl odhalen k příležitosti 70. narozenin císaře veteránským spolkem.

0

Dnes

Cheb: V neděli bude na radnici Den otevřených dveří

U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii pořádá vedení radnice v neděli 17. listopadu Den otevřených dveří v budově městského úřadu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

0

Dnes

Sokolov: Školáci poznávají fungování radnice u úřadu (TV Západ)

Žáci sokolovské 2. základní školy zvané Centrálka se mají možnost seznámit s fungováním své radnice i osobně během tří týdnů kdy probíhají návštěvy v rámci vyučování. V pátek 8. listopadu se v 9 hodin ujal skupinky šesťáků tiskový mluvčí Vladimír Meluzín.

0

Dnes

Sokolov: Únik chemikálie. Očekávejte zdržení, provoz bude uzavřen delší dobu

Kvůli úniku menšího množství chemikálie z automobilové cisterny, která tuto látku přepravovala, byla dnes kolem 13 hodiny uzavřena Tovární ulice a část ulice K. H. Borovského ve směru od křižovatky s Tovární k výpadovce ze Sokolova na dálnici D6.

0

Včera

2009 – Sokolov: Revitalizace lomu Gsteinigt byla dokončena (3892) (TV Západ)

Zanedbaná část města Sokolova okolo bývalého lomu Gsteinigt se dočkala celkové úpravy. V minulých dnech byla dokončena rok trvající revitalizace, která si vyžádala náklady 7 milionů korun.

0

Včera

Karlovy Vary: Zítra se opět konají farmářské trhy

Farmářské trhy v Karlových Varech mají v pátek 15. listopadu další pokračování. Naposledy v tomto roce se u stánků před Tržnicí ve Varšavské ulici objeví pěstitelé kvalitní zeleniny z Lounska.

0

Včera

Karlovarský kraj: Mimořádné zprávy 46. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 13.11. - 14.11.2019, 1. Březová: Devatenáctý Krimifest nabídl poučení i napětí (TV Západ), 2. Karlovy Vary: Logické olympiády se zúčastnilo 71 tisíc dětí (TV Duha), 3. Region: Nemocnému chlapci může pomoci sbírka (TV Kraj)

0

Před 2 dny

Karlovarské muzeum se zahalí do purpuru

?Stejně jako vloni se i letos vybrané budovy po celé zemi zahalí do purpurové barvy, jež symbolizuje sílu předčasně narozených dětí, jejich odvahu a vytrvalost v boji za život a vyjadřuje poctu rodinám i všem, kteří o nedonošená miminka pečují. Karlovarský kraj ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary a spolkem Nedoklubko zajistí nasvícení budovy muzea na Nové Louce ze soboty 16. listopadu na neděli 17. listopadu.

0

Před 2 dny

Meteorologové varují před náledím

Výstraha platí od 13.11.2019 23:00 do 14.11.2019 09:00 hodin, a to pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj.

0

Před 2 dny

Velká Hleďsebe: Střet dvou vozidel

V ulici Plzeňská ve Velké Hleďsebi, okres Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Na místě PČR.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Dvě aktuální nehody

V Karlových Varech, v ulici Závodu míru došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Nehoda by se měla šetřit ještě cca hodinu. K další nehodě došlo na sinici 6, ul. Starorolská, kdy zde osobní vozidlo narazilo do svodidel. Nehoda je též bez zranění a šetřit by se měla cca ještě 50 minut.

0

Před 2 dny

2009 – Cheb: Jak postavit pěší zónu za 2 minuty (3891) (TV Západ)

Zajímavou možnost, jak vidět výstavbu chebské pěší zóny za dvě minuty nabízí použití záběrů z webové kamery. Zařízení umístěné na domě, který stojí na křižovatce Svobody a Májové, snímalo výstavbu první etapy od počátku. Od konce března, kdy byla stavba slavnostně zahájena až do začátku září, tehdy proběhla kolaudace a práce se přesunuly na druhou etapu. S nimi se změnil pohled kamery a současný stav můžete vidět na stránkách projektu na adrese www.pesizona.eu.

0

Před 2 dny

Dopravní podnik Karlovy Vary se připojil k podpoře Největší sbírky

Právě před 50 lety vznikly SOS dětské vesničky. Na začátku stála spontánní celonárodní sbírka, ve které obyčejní lidé vybrali na dnešní přepočet neuvěřitelných 450 000 000 Kč. A právě dnes startuje Největší sbírka. Dopravní podniky napříč republikou vyzývají veřejnost, aby navázala na předchozí generace a zapojila se do sbírky, jejímž cílem je, aby u nás už žádné dítě nemuselo vyrůstat bez rodiny.

0

Před 3 dny

Od ledna bude hejtmanem Karlovarského kraje Petr Kubis

Od 1. ledna 2020 bude hejtmanem Karlovarského kraje dosavadní náměstek hejtmanky Petr Kubis. V čele kraje vystřídá hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou. Svým hlasováním to včera potvrdilo Zastupitelstvo Karlovarského kraje. Důvodem, pro který hejtmanka končí ve své funkci, je to, že čeká miminko.

0

Před 3 dny