ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Sokolov: Město chce s pomocí místních změnit situaci kolem nádraží

Kdysi dávno to byla jedna z „top“ městských částí, v současnosti patří mezi takzvané vyloučené lokality. Řeč je o ulicích U Divadla, Nádražní a Svatopluka Čecha. Přestože město nemá v této části v podstatě žádné nemovitosti, není mu její osud lhostejný.

0

Dnes

SVS stahuje z trhu uzené šproty v oleji. Mohou obsahovat úlomky kovu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24.000 konzerv uzených šprotů v oleji od lotyšského výrobce.

0

Dnes

2009 - Sokolov: Vzniká jezero Medard (TV Západ)

Vodní rekultivace se v našem regionu zviditelnily díky několika velkým projektům. Po koupališti Michal je dalším velkým počinem jezero Medard. Oživení krajiny je podmínkou pro úspěšný rozvoj regionu.

0

Dnes

Karlovarsko: Fotopast zachytila ojedinělý výskyt kočky divoké

Fotopast v Doupovských horách zaznamenala na konci května s největší pravděpodobností výskyt kočky divoké. Oznámily to dnes Vojenské lesy a statky ČR (VLS), které lokalitu spravují, s tím, že se pokusí výskyt potvrdit sběrem biologického materiálu.

0

Včera

Karlovarský kraj: Zprávy 29. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 15.7. - 19.7. 2019 1. Karlovy Vary: Filmový festival č. 54 v číslech a datech (TV Západ) 2. Region: Krušnohoří je v UNESCO (TV Západ) 3. Cheb: Senior taxi se rozšíří i na okrajové části města (TV Západ) 4. Sokolov: Na pořádek ve městě dohlédnou společné hlídky (TV Západ) 5. Poustka: Goethe navštíví jarmark na Seebergu (TV Západ) 6. Karlovy Vary: Den kraje a města na filmovém festivalu (TV Kraj)

0

Včera

1999 - Cheb: Přijímací zkoušky ZČU (TV Západ)

V příštím roce oslaví chebská ekonomická fakulta Západočeské univerzity desáté výročí svého vzniku. V uplynulých dnech proběhly na její půdě přijímací zkoušky. Zájem byl jako každoročně veliký.

0

Včera

1999 - Cheb: Setkání dětí na Jesenici (TV Západ)

Společného kempu u chebské přehrady Jesenice se zúčastnily děti patnácti škol z obou stran hranice. Čeští a němečtí pedagogové zde měli na starost celkem 150 účastníků tábora. Akce je součástí vzdělávacího projektu Euregia Egrensis.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Na pěších zónách platí prodloužená doba pro zásobování

V Karlových Varech začala platit prodloužená doba určená pro zásobování. Posun z 9. na 10. hodinu zajistí provozovatelům dostatečný časový prostor pro zásobování prodejen a podniků v lokalitách s omezeným provozem.

0

Před 2 dny

Cheb: Na místo nehody letěl vrtulník

U dopravní nehody osobního auta zasahovali včera chebští hasiči v části města Hradiště. Při nehodě se zranil řidič osobního vozidla. Lékař pro jeho transport povolal vrtulník. Hasiči zajistili místo pro přistání letecké záchranné služby. Provoz v místě nehody byl po nezbytně nutnou dobu omezený.

0

Před 2 dny

1999 - Cheb: Návštěva Jana Železného (TV Západ)

Příznivci královny sportu zažili v sobotu 12. června slavnostní chvíle. Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu se objevila největší hvězda současné české atletiky. Dvojnásobný olympijský vítěz – oštěpař Jan Železný.

0

Před 2 dny

1999 - Cheb: Šátková (TV Západ)

Pomoc zdravotně a mentálně postiženým je hlavní náplní práce chebského Centra dobré vůle. Aby své programy mohlo nadále rozvíjet, rozhodli se jeho pracovníci k získání finančních prostředků poněkud netradičním způsobem.

0

Před 3 dny

Sokolov: ZŠ Křižíkova podpořila opuštěné pejsky a kočičky

Žáci ani učitelé Základní školy Křižíkova v Sokolově nejsou lhostejní a snaží se pomáhat druhým. Ať už slabším, nemohoucím, nemocným či smutným.

0

Před 3 dny

1999 - Cheb: Stavba na přehradě Skalka (TV Západ)

Již druhou letní sezonu je kvůli nízké hladině vody přehradní nádrž Skalka prakticky nevyužitelná pro rekreační účely. Důvodem jsou stavební práce probíhající v prostoru hráze.

0

Před 3 dny

Vzácná národopisná kamna před vystavením v Muzeu Cheb projdou restaurováním

Rada kraje rozhodla o převodu financí, za které muzeum nechá provést speciální restaurátorské práce.

0

Před 4 dny