ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 42. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 18.10.-21.10.2019, 1. 1999 – Luby: Za obří požár stíhá policie dva dělníky (TV Západ), 2. 1999 – Cheb: Město chce obnovit provoz kina Svět (TV Západ), 3. 1999 – Cheb: Vandalové ničí dopravní značení (TV Západ), 4. 1999 – Cheb: Projekt školní mléko startuje (TV Západ), 5. 1999 – Cheb: Vznikla cestovní komise města (TV Západ), 6. 1999 – Cheb: V GVU vystavuje Anselmo Legnani (TV Západ), 7. 2009 – Cheb: Zájemci o pozemky v průmyslovém parku (3862) (TV Západ), 8. 2009 – Sokolov: Protipovodňo

0

Dnes

Kuřáci ze základních škol. Alarmující je věk uživatelů návykových látek

V průběhu měsíce září a října prováděli preventisté městské policie kontroly zaměřené na kouření dětí u základních škol v Karlových Varech. Ačkoli tyto kontroly nejsou žádnou novinkou a řada žáků o nich ví, přesto se najdou jedinci, kteří pokušení zapálit si cigaretu v blízkosti školy neodolají.

0

Dnes

Projekt Můj nápad pro Sokolov byl poprvé prezentován před veřejností

Veřejné představení projektu Můj nápad pro Sokolov spojené s debatou se poprvé uskutečnilo ve středu 16. října v Městské knihovně v Sokolově. Ještě předtím se o prvním ročníku této akce dozvědělo na svém prvním letošním zasedání Studentské zastupitelstvo.

0

Dnes

Krajské střední školy se chystají otevřít některé nové obory

Díky zájmu uchazečů o obory s výučním listem, ale i poptávce regionálních pivovarů například Střední škola živnostenská Sokolov, příspěvková organizace zřídí obor se zaměřením sladovník – pivovarník.

0

Dnes

Záchranáři přijali na tísňovou linku oznámení o kolapsu mladé paní

Včera kolem půl 8 přijalo ZOS tísňovou výzvu s obsahem mladá paní po kolapsu. Dle standardu vysílá na místo výjezdovou skupinu RZP (řidič ZZS a záchranář). Po příjezdu na místo záchranáři zjišťují závazné anamnestické údaje. Pacientka má horečku 40.2°C, zvracela s příměsí krve, měla průjem a dělají se jí modřiny.

0

Dnes

Kraslice: Veteránská auta a motocykly zakončily sezónu (TV Západ)

Již třetí ročník zakončení veteránské sezóny proběhl v sobotu 28. září v Kraslicích. Letos se kromě soutěže a spanilé jízdy vydaly posádky i do nejchladnějšího místa regionu, kde se uskutečnilo další setkání u Vysoké Pece v Šindelové.

0

Včera

Přístroje z nemocnice pomohou při výuce budoucích sestřiček

Již ve školních lavicích se mohou studentky Střední zdravotnické školy a vyšší odborné zdravotnické školy Karlovy Vary seznámit s plně funkční medicínskou technikou. Karlovarská nemocnice darovala škole moderní inkubátor z novorozenecké jednotky intenzivní péče, monitor životních funkcí a pumpu na dávkování léků.

0

Včera

Karlovy Vary: V pátek se opět konají farmářské trhy

Městská společnost KV City Centrum pořádá v pátek 18. října další farmářské trhy. Od devíti hodin do vyprodání zásob najdou návštěvníci u stánků před Tržnicí ve Varšavské ulici známé farmáře a producenty potravin z našeho i sousedního regionu.

0

Včera

Františkovy Lázně: Hledá se majitel ztraceného psa

Dne 12. 10. 2019 se v 16:30 hodin u nádraží ve Františkových Lázních našel pes bez identifikační známky (viz foto). MP Františkovy Lázně děkuje za informace vedoucí ke ztotožnění majitele (tel. 602136315).

0

Včera

Region: Testování na HIV zdarma

Letos i lidé v Chebu mohou využít možnosti zajít na HIV rychlotest do sanitky České společnosti AIDS pomoc, dne 31. 10. 2019 před OD PRIOR. Posádku sanitek tvoří zkušeností pracovníci.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Osobní vozidlo narazilo do stromu

Na silnici 20 u Karlových Varů došlo k dopravní nehodě - osobní vozidlo zde narazilo do stromu.

0

Před 2 dny

2009 – Cheb: Druhý ročník Vědy před radnicí (3866) (TV Západ)

Věda před radnicí je název zábavné akce na náměstí a v ulicích města, kterou pořádalo Gymnázium Cheb. Koná se v rámci přidružených škol UNESCO a letošního mezinárodního roku astronomie. Čtyřdenní akce představila principy fungování technických zařízení nebo názorně vysvětlila podstatu přírodních jevů. Gymnazisté proto zvolili atraktivní formu.

0

Před 2 dny

Blíží se Den za obnovu lesa. Přijďte si zasadit strom

Chcete pomoci přírodě? Pak se zapojte do akce Den za obnovu lesa, kterou pořádají Lesy ČR v sobotu 19. října. V lesním komplexu v prostoru mezi golfovým hřištěm a letištěm v Karlových Varech si kromě výsadby sazenic můžete vyzkoušet i lesnické dovednosti a setkat se známými osobnostmi.

0

Před 2 dny

Region: Nový hejtmanský řetěz tvoří specifické materiály (TV Západ)

Na tiskové konferenci představili zástupci kraje novou insignii, kterou je hejtmanský řetěz. Ten dosud chyběl pro slavnostní příležitosti a jeho výroba vyšla na zhruba 240 tisíc korun. Použití materiálů a jejich tvary znázorňují přírodní zdroje a specifika Karlovarského kraje.

0

Před 3 dny