ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Každý rok si 25. května připomínáme Mezinárodní den pohřešovaných dětí. A proč zrovna toto datum? Přesně v tento den, v roce 1979 zmizel v New Yorku na cestě do školy malý šestiletý chlapec.

0

Včera

Karlovarský kraj: Víkendové Zprávy 20. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 23.5. - 27.5. 2019 1. Karlovarsko: Nová lávka ve Svatošských skalách dostala zelenou (TV Západ) 2. Cheb: Novým ředitelem strážníků bude Pavel Janošťák (TV Západ) 3. Karlovy Vary: Město připravuje nový informační systém (TV Duha) 4. Cheb: Projekt Brána do nitra země se představil (TV Západ) 5. Region: Kraj zná své nejlepší sportovce (TV Kraj)

0

Včera

Projekt SVS pro předškoláky bude pokračovat i letos

Po úspěchu v předchozích dvou letech bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem Máme rádi zvířata. Děti v mateřských školkách po celé republice v jeho rámci dostanou přímo od veterinárních inspektorů zábavnou a jejich věku blízkou formou informace o domácích zvířatech a zásadách správné a zodpovědné péče o ně.

0

Včera

Karlovy Vary: Magistrát města zabodoval v soutěži Přívětivý úřad

Magistrát města Karlovy Vary zabodoval v soutěži Ministerstva vnitra ČR "Přívětivý úřad.“ V hodnocení radnic Karlovarského kraje obsadil druhé místo a navázal tak na předloňské vítězství.

0

Včera

Mariánské Lázně: U města skončilo osobní vozidlo v příkopu

V Mariánských Lázních, v ulici U Kostelu došlo k dopravní nehodě - osobní vozidlo havarovalo do příkopu. Na místě všechny složky IZS.

0

Včera

V regionu bude po téměř 30 letech obnoven výzkum v oblasti lázeňství a balneologie

Na podzim zahájí v Karlovarském kraji svou činnost Institut lázeňství a balneologie a stane se tak první veřejnou výzkumnou institucí na území našeho regionu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhodlo o jeho zápisu do rejstříku veřejných výzkumných institucí v závěru dubna. Na webu Karlovarského kraje byly zároveň uveřejněny inzeráty na obsazení pozic prvních pracovníků.

0

Včera

Ostrov: Město vyhlásilo jako další z regionu na svém území bezdoplatkové zóny

Ve spolupráci s Policií České republiky, Obvodním oddělením Ostrov a s Městskou policií Ostrov bylo po důkladné analýze vytipováno několik problémových lokalit se zvýšeným výskytem případů narušování veřejného pořádku a občanského soužití.

0

Před 2 dny

Do konce května můžete hlasovat v soutěži o Tradiční výrobek roku

Mikroregion Sokolov – východ pořádá soutěž o Tradiční výrobek roku. O tom, kdo toto ocenění získá, můžete rozhodovat i vy hlasováním na internetu.

0

Před 2 dny

Od dubna byla zjištěna salmonela v celkem 16 tunách drůbežího masa z Polska

Státní veterinární správa (SVS) dosud na základě zjištění přítomnosti salmonel v drůbežím mase nařídila či nařídí individuální mimořádná veterinární opatření (MVO) celkem dvanácti příjemcům zásilek masa ze zahraničí. Ve všech případech se jednalo o maso původem z Polska.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: V pátek se opět konají farmářské trhy

Více než dvě desítky stánků najdou návštěvníci farmářských trhů v pátek 25. května před Tržnicí v Karlových Varech. Ani tentokrát nebude chybět sezónní zelenina jako ředkvičky, salát, kopr, kedlubny nebo petržel, kterou nabídnou hned čtyři pěstitelé.

0

Před 2 dny

V jarním kole Sbírky potravin lidé darovali 235 tun zboží

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, které se uskutečnilo v sobotu 18. května, se podařilo vybrat celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Sbírka, jež se od letoška bude konat vždy dvakrát ročně (kromě jara i na podzim), je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

0

Před 3 dny

Pernink: Domov pro seniory získal značku kvality

Nejenom domovy pro seniory v Pochlovicích a Lázních Kynžvart, ale také domov pro seniory v Perninku poskytuje služby v oblasti ubytování, stravování, péče a kultury na vysoké úrovni. Dokládá to prestižní značka kvality, kterou příspěvkové organizaci Karlovarského kraje udělila v květnu Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

0

Před 3 dny

V sobotu se uskuteční přírodovědná exkurse do údolí Plesné

Muzeum Karlovy Vary v rámci cyklu přírodovědných výprav Pojďte s námi do přírody pořádá v sobotu 25. května exkursi s názvem Do džungle v údolí Plesné.

0

Před 3 dny

Chyše: U města havarovalo vozidlo

Na silnici 194 u Chyše, okres Karlovy Vary, došlo k dopravní nehodě bez zranění - havarovalo zde osobní vozidlo. Na místě PČR.

0

Před 3 dny