ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Zprávy 46. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 11.11.-15.11.2019, 1. Cheb: Lidé si mohou objednat nádoby na tříděný odpad (TV Západ), 2. Cheb: Rekonstrukce ulic V Zahradách a Kosmonautů finišuje (TV Západ), 3. Nová Role, Mezirolí: Křest nového hasičského vozu (TV Duha), 4. Sokolov: Opravy střechy na zimním stadionu pokračují (TV Západ), 5. Sokolov: Školáci poznávají fungování radnice u úřadu (TV Západ)

0

Včera

Sokolov: Město si připomene 17. listopad studentským pochodem a filmy

Mezi nejvýznamnější dny v historii naší republiky patří 17. listopad – den boje za svobodu a demokracii. V tento den vzpomeneme na 80. výročí brutálního zákroku nacistů proti vysokoškolským studentům v roce 1939 a 30 let, které uplynuly od zahájení sametové revoluce v roce 1989.

0

Včera

S dětským psychologem Radkem Ptáčkem se můžete setkat již zítra

Pod záštitou náměstka hejtmanky Petra Kubise se v úterý 12. listopadu koná v Krajské knihovně Karlovy Vary v pořadí již osmé „Setkání nejen o náhradním rodičovství.“ Přijďte si poslechnout nejnovější pohledy odborníka, docenta lékařské psychologie, klinického psychologa a soudního znalce Radka Ptáčka na ADHD.

0

Včera

Sokolov: V nemocnici letos daruje krev o tisíc lidí více než před čtyřmi lety

Více než 4000 lidí již letos darovalo krev na Transfuzním oddělení Nemocnice Sokolov. Za loňský rok tu evidují 4975 odběrů, v letošním roce pravděpodobně půjde o podobné číslo. Ve srovnání s rokem 2015, kdy sem přišlo jen něco málo přes 3900 dárců, se jedná o více než pětinový nárůst.

0

Včera

Karlovy Vary: Upozornění na omezení provozu na Chebském mostě

Pozor na omezení provozu na Chebském mostě, kde bude probíhat další fáze diagnostické prohlídky. Ve dnech 28. až 30. listopadu zde budou prováděny sondy a vrty do komunikace a chodníkové části. Dále pozor také na omezení ve Vřídelní ulici v souvislosti s konáním vánočních trhů.

0

Včera

1999 – Cheb: Týden knihoven aneb Z duševní potravy obezita nehrozí (TV Západ)

Do celorepublikové propagační akce s názvem Týden knihoven, která se letos uskutečnila již po třetí, se ve dnech 18. až 24. října zapojila rovněž Okresní knihovna v Chebu. Knihovníci se chtějí tímto způsobem více zviditelnit na veřejnosti, aby občané např. zjistili, kde se půjčovna literatury ve městě vlastně nachází a co v ní najdou.

0

Včera

Vlčí máky. Tradiční sbírka na pomoc válečným veteránům

Dnes, 11. listopadu, si lidé po celém světě připomínají padlé a oběti válek. Právě na toto datum připadá Den válečných veteránů. Jeho neodmyslitelným symbolem je květ vlčího máku. Jediným oficiálním držitelem této ochranné známky je Nadační fond REGI Base I. Částkou 50 Kč za jeden vlčí mák přispěje každý dárce na pomoc těm, kteří za nás sloužili a teď potřebují naši pomoc. Nejsou to pouze váleční veteráni, ale také policisté či hasiči zranění ve službě.

0

Včera

Cheb: Kreativně ekologická zahrada v Útočišti

Projekt, který motivuje děti ke kreativitě, manuální zručnosti a podporuje vztahy.

0

Včera

Cheb: Na šestce havarovalo osobní vozidlo

Na D6 - 164,5 km došlo k dopravní nehodě bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Na místě PČR. Místo je průjezdné. Osobní vozidlo stojí na krajnici.

0

Před 2 dny

Teplá, Poutnov: Osobní vozidlo narazilo do domu

Na silnici 210 (Teplá - Poutnov, okres Cheb), došlo k dopravní nehodě. Osobní vozidlo narazilo do plotu a následně do domu. Na místě PČR a HZS.

0

Před 2 dny

Cheb: V aule gymnázia se konal oblastní turnaj v pIšQworkách

V úterý 5. listopadu se v aule Gymnázia Cheb konal oblastní turnaj v pIšQworkách. Turnaje se účastnili vášniví hráči pIšQworek z Chebu, Františkových lázní a z Aše, kteří usilovali o postup do krajského finále.

0

Před 2 dny

Sarah Kotálová a Barbora Petráčková zazářily v soutěži Beauty Cup Domažlice

Vedení Karlovarského kraje gratuluje studentkám oboru kosmetické služby Střední škola živnostenská Sokolov, příspěvková organizace, které postupují na evropské mistrovství Open Championship of Europe 2020.

0

Před 2 dny

Sokolov: Město tradičně uctí památku válečných veteránů

Na čtyřech pietních místech v Sokolově uctí v pondělí 11. listopadu zástupci města památku válečných veteránu. Na toto datum totiž připadá Den válečných veteránů, který si připomíná celý svět.

0

Před 2 dny

Meteorologové varují před mrznoucí mlhou

Výstraha platí od 10.11.2019 00:00 do 10.11.2019 10:00 hodin a od 11.11.2019 00:00 do 11.11.2019 10:00 hodin. Očekává se ojediněle tvorba mrznoucích mlh s možností tvorby námrazy.

0

Před 3 dny