ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Vyřazené sanitky budou i nadále sloužit dobré věci

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pravidelně obnovuje svůj vozový park, aby za pacienty v případě potřeby jezdili záchranáři v nových moderně vybavených vozech. Kraj nyní přichází se záměrem využít dosluhující sanitky pro potřeby zvířecích útulků působících na území regionu.

0

Dnes

Dnes začíná 29. ročník Jáchymovského pekla

I v letošním roce pořádá Konfederace politických vězňů ČR tradiční vzpomínkovou akci věnovanou všem politickým vězňům, kteří zažili útrapy a nelidské podmínky v jáchymovských lágrech při těžbě uranové rudy. 29. ročník Jáchymovského pekla se koná ve dnech 25. a 26. května 2018.

0

Dnes

Karlovy Vary: Ve městě havarovalo vozidlo

V Karlových Varech, pod železničním nadjezdem, na silnici 6 - 114,6 km na trase Praha - Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění - havarovalo zde osobní vozidlo. Buďte v tomto místě obezřetní, probíhá zde vyšetřování nehody.

0

Dnes

Cheb: Jak a čím uklízet pěší zónu?

Včera byla k vidění ukázka čištění části pěší zóny. Jak a čím se zbavit nalepených žvýkaček, mastných fleků od jídla a pití, především v blízkosti obchůdků s rychlým občerstvením?

0

Včera

Sokolov: Město vysadilo lípu. Uctilo 100. výročí vzniku republiky

Město Sokolov se připojilo k celostátní kampani Stromy svobody 1918-2018 pořádanou Nadací Partnerství k 100. výročí vzniku Československa. Lípu srdčitou vysadili v úterý 22. května 2018 v Husových sadech starosta Jan Picka a místostarostové Renata Oulehlová a Karel Jakobec.

0

Včera

Začíná soutěž Dobrota Karlovarského kraje

Voňavé čaje, nadýchané pečivo i klobásky ze "skutečného" masa - právě to jsou výrobky, které i letos mohou získat titul "Dobrota Karlovarského kraje".

0

Včera

Cheb: Od května město zavedlo zkušební provoz Senior dopravy

Od května letošního roku zavádí město Cheb zkušební provoz cenově výhodné dopravy pro seniory a zdravotně postižené spoluobčany. Cesta na úřady či k lékaři je bude stát pouhých 20 korun.

0

Včera

V krajské knihovně se konal odborný seminář o problematice drog

Že i hodné děti berou drogy? Právě na toto téma se v polovině května konal seminář v Krajské knihovně Karlovy Vary, který se věnoval návykovým látkám a závislostem u dětí a dospívajících.

0

Včera

O zemětřeseních v západních Čechách bude informovat mobilní aplikace

Geofyzikální ústav Akademie věd ČR, v.v.i. pracuje na vývoji nové aplikace do mobilních telefonů, která bude uživatele informovat o zemětřeseních v západních Čechách. K dispozici by měla být k 31. červenci 2018. Tato aplikace usnadní informovanost zájemců o zemětřesení a zemětřesné roje v této seismicky neklidné lokalitě.

0

Včera

Sokolovsko: Parním vlakem po stopách Karla I.

Parním vlakem po stopách Karla I. se koná dne 26.5.2018 od 08:30 hodin.

0

Včera

Anketa Alej roku startuje letos po osmé

Lidé už mohou nominovat kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika, a to až do konce října letošního roku.

0

Před 2 dny

Projekt SVS pro předškoláky bude pokračovat i letos

Po loňském úspěchu bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem Máme rádi zvířata.

0

Před 2 dny

Meteorologové varují. Pozor na velmi silné bouřky

Varování ohledně silných bouřek platí pro celé území České republiky. Avšak velmi silné bouřky - vysoký stupeň nebezpečí - platí hlavně pro Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj a Jihočeský kraj, a to od 24.05.2018 od 13:00 hodin do 25.05.2018 do 03:00 hodin do 1700 m. n. m.

0

Před 2 dny

Teplá: Střet dvou vozidel

Na silnici 210 u Teplé, okres Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Průjezd se zvýšenou opatrností - předmět na vozovce. Na místě PČR.

0

Před 2 dny
uniweb side weby