ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

České dráhy nabídnou další bezbariérové vlaky

Snadný objednávkový systém asistence a míst ve vlaku, jednoduché vyhledávání bezbariérového spojení a především nabídka už 5 066 bezbariérových vlaků po celé České republice i do zahraničí stojí za rostoucím zájmem osob se zdravotním postižením o cestování vlaky Českých drah.

0

Dnes

Do Kyselky historickým motorákem

V období letních prázdnin je možné se na komentovanou prohlídku obnovovaného areálu v Kyselce a do Mattoni Muzea vydat z Karlových Varů také historickým motorovým vlakem M 240.0100 zvaným Singrovka - Mattoni Expresem.

0

Dnes

2009 – Sokolov: Na úřadě budou mít lidé více soukromí (3816) (TV Západ)

Na sokolovském městském úřadě probíhají v současné době rekonstrukční práce. Na zdejším dopravním inspektorátu se instalují posuvné dveře u jednotlivých přepážek.

0

Dnes

Lesov: Střet dvou vozidel

Na silnici v obci Lesov, okres Karlovy Vary, došlo k dopravní nehodě bez zranění a úniku provozních kapalin - střet dvou vozidel.

0

Dnes

Hranice: Město posílí kamerový systém

Noční můrou Hranických jsou černé skládky především u separačních nádob a odpadky, které nezodpovědní lidé odhazují ve městě.

0

Dnes

I letos se Karlovarský kraj představí na výstavě Země živitelka

Po loňském úspěchu na mezinárodním agrosalónu Země živitelka nabídne Karlovarský kraj návštěvníkům akce tentokrát ještě širší prezentaci regionálních výrobků, oceněných produktů i mnoho informací o přírodě, památkách a výletech za krásami regionu.

0

Dnes

Pokles vozovky uzavřel komunikaci v karlovarské čtvrti Sedlec

Motoristé v Karlových Varech od dnešního dne neprojedou komunikací Rosnická (silnice III/2201) mezi čtvrtěmi Sedlec a Rosnice. Důvodem je náhlý pokles vozovky a nestabilita svahu pod komunikací. Příčina je předmětem šetření.

0

Včera

Karlovy Vary: Získá město ocenění Architekt obci?

Každý rok odborná porota vybírá finalisty soutěže Architekt roku 2019. Mezi nominovanými městskými architekty je i ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary (KAM KV) Petr Kropp spolu s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou, a to v kategorii Architekt obci.

0

Včera

2009 – Sokolov: Začíná se realizovat projekt bezpečné město (3800) (TV Západ)

V Sokolově se instalují automatické měřící úsekové radary. Začíná se tak uskutečňovat projekt Bezpečné město. Větší pozor si budou muset dávat řidiči v ulicích Boženy Němcové, Husitská a Karla Čapka. S neukázněnými motoristy bude zahájeno přestupkové řízení. Na projekt přispívá finančně ministerstvo vnitra. Do konce tohoto roku bude zprovozněn i nový internetový portál bezpecne.sokolov.cz.

0

Včera

Region: Vznikne nový Plán rozvoje Karlovarského kraje (TV Západ)

Nový plán rozvoje Karlovarského kraje na roky 2021 až 2027 chce nechat zpracovat vedení kraje. Má zohlednit nejen současný stav regionu, ale i možné varianty jeho dalšího vývoje.

0

Před 2 dny

Cheb: Radost už dělá i druhá knihobudka

K první knihobudce, kterou město nechalo nainstalovat zkraje prázdnin v parku v Kubelíkově ulici (u Volksbank Raiffeisenbank), přibyla další. Nachází se v areálu pod hradem, nedaleko Krajinka Café Baru.

0

Před 2 dny

Cheb: Město opět řeší vandalismus

Další projev vandalismu nyní řeší město prostřednictvím své společnosti Chetes. Sprejerské výtvory v ul. Tylova směrem k lávce nad Ašskou silnicí dnes začali pracovních Chetesu odstraňovat pomocí vysokotlakého čištění. Práce vyjdou město na 6 tisíc korun.

0

Před 2 dny

Bochov: Střet dvou vozidel

Na silnici 208 u Bochova, okres Karlovy Vary, v ulici Karlovarská 312, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Na místě PČR.

0

Před 2 dny

2009 – Region: Voda v přírodních koupalištích je dobrá (3801) (TV Západ)

Pokud se rozhodujete, zda využít ke koupání přírodní koupaliště, můžete být bez obav. Většina hygieniky sledovaných přírodních koupališť v Karlovarském kraji je vhodná ke koupání. Tradičně se nedoporučuje přehrada Skalka, kde jsou rozmnoženy škodlivé sinice. Jesenice má naopak nejlepší výsledky. Také koupaliště Michal je na tom velmi dobře, i když zde došlo ke zvýšení hodnoty PH na 9,16.

0

Před 2 dny