ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Nejdek: Pozor! V ulici Lidická je podemletá krajnice

Upozornění pro řidiče: po přívalovém dešti došlo včera k podemletí krajnice na silnici III/20912 v Nejdku, ulice Lidická, směr Suchá. Místo silničáři označili, provoz zachován.

0

Dnes

Kraje zásadně odmítají přerušení spolupráce s lékaři z Ukrajiny

Hejtmani zásadně odmítají zastavení projektu "Ukrajina", který umožňuje příchod odborných pracovníků ze zahraničí do českých nemocnic. V pátek proto vyzvaly Vládu ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR k neprodlenému jednání o obnově projektu, který pomáhá řešit dlouhodobě komplikovanou situaci zejména v nemocnicích v okrajových oblastech republiky.

0

Včera

Cheb: Ve městě proběhne festival Barometr zdraví

Nezisková organizace DIA KAR své úsilí a aktivity věnuje cílové skupině osob s diabetem a kardiovaskulárním onemocněním.

0

Před 2 dny

Mariánské Lázně: Klub českých turistů pořádá v červnu pochod Krajem léčivých vod

KČT Mariánské Lázně dne 2. června 2018, za finanční podpory města Mariánské Lázně, pořádá 42. ročník turistického pochodu Krajem léčivých vod.

0

Před 2 dny

Region: Sanitky po záchranářích budou sloužit pro zvířata (TV Západ)

Dvě vysloužilé sanitky ze zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje si převzali zástupci organizací pomáhající zvířatům. K předání došlo ve středu 23. května v areálu záchranky. Sanitní vozy VW Trasporter 2,5 TDi, které mají najeto okolo 300 tisíc kilometrů.

0

Před 2 dny

Cheb: Během natáčení filmu bude platit zákaz parkování na Kasárním náměstí

Natáčení filmu Malá bubenice proběhne ve dnech 30. a 31. května. Hlavním místem natáčení bude náměstí krále Jiřího z Poděbrad, hlavně okolí Špalíčku.

0

Před 2 dny

Významné památky Karlovarského kraje opět ve vysílání Czech-American TV

Už patnáct let mohou americké domácnosti pravidelně sledovat televizní pořad o České republice, a to díky Czech-American TV. Každý týden toto veřejné nekomerční vysílání sleduje přes dva a půl milionu domácností v šedesáti městech a přes sto tisíc diváků pomocí internetu na celém světě.

0

Před 3 dny

SVS nařídila stáhnout z prodeje zmražené chobotnice. Obsahovaly nadlimitní množství kadmia

Státní veterinární zpráva (SVS) nařídila stáhnout z trhu zmražené syrové baby chobotnice pocházející z Vietnamu kvůli zvýšenému limitu kadmia. O přítomnosti nadměrného množství kadmia v uvedeném výrobku informovaly německé dozorové orgány prostřednictvím systému rychlého varování RASFF ostatní členské země.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj: Víkendové Zprávy 21. týdne 2018 (TV Západ)

Vysílání 25.5. - 28.5. 2018 1. Region: Sanitky po záchranářích budou sloužit pro zvířata (TV Západ) 2. Cheb: Město se přidalo k dalším v boji proti doplatkům (TV Západ) 3. Chodov: Do města přijel Revolution Train (TV Chodov) 4. Sokolov: Charitativní fotbal podpořil vydání knihy pro děti (TV Západ) 5. Karlovy Vary: Proběhlo 22. setkání evropské šlechty (TV Duha) 6. Ostrov: Koupaliště se otevře 1. června (TV Ostrov) 7. Karlovy Vary: Škola PEDGYM má nové víceúčelové hřiště (Karlovarský kraj)

0

Před 3 dny

Sokolov: Střet osobního vozidla a motocyklu

V Sokolově, v ulici Kraslická, asi 50 m za kruhovým objezdem ve směru na Sokolov, došlo k dopravní nehodě se zraněním - střet osobního vozidla a motocyklu. Na místě PČR a ZZS.

0

Před 3 dny

Vyřazené sanitky budou i nadále sloužit dobré věci

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pravidelně obnovuje svůj vozový park, aby za pacienty v případě potřeby jezdili záchranáři v nových moderně vybavených vozech. Kraj nyní přichází se záměrem využít dosluhující sanitky pro potřeby zvířecích útulků působících na území regionu.

0

Před 3 dny

Dnes začíná 29. ročník Jáchymovského pekla

I v letošním roce pořádá Konfederace politických vězňů ČR tradiční vzpomínkovou akci věnovanou všem politickým vězňům, kteří zažili útrapy a nelidské podmínky v jáchymovských lágrech při těžbě uranové rudy. 29. ročník Jáchymovského pekla se koná ve dnech 25. a 26. května 2018.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Ve městě havarovalo vozidlo

V Karlových Varech, pod železničním nadjezdem, na silnici 6 - 114,6 km na trase Praha - Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění - havarovalo zde osobní vozidlo. Buďte v tomto místě obezřetní, probíhá zde vyšetřování nehody.

0

Před 3 dny

Cheb: Jak a čím uklízet pěší zónu?

Včera byla k vidění ukázka čištění části pěší zóny. Jak a čím se zbavit nalepených žvýkaček, mastných fleků od jídla a pití, především v blízkosti obchůdků s rychlým občerstvením?

0

Před 4 dny
szo zapad side