ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Zprávy 13. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 25.3. - 29.3. 2019 1. Cheb: Do oprav komunikací a stezek půjde 20 milionů (TV Západ) 2. Sokolov: Na Michalu mají vyrůst tři parkovací domy (TV Západ) 3. Bochov: V dětském maškarním plese soutěžilo 80 masek (TV Západ) 4. Karlovy Vary: Připomínka 169. výročí narození TGM (TV Duha)

0

Včera

Karlovarský kraj: Lidé odevzdali k recyklaci přes 30 tun baterií

Lidé v Karlovarském kraji vytřídili a k recyklaci v loňském roce předali 30,8 tun baterií. Podle statistik neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku zajišťuje zpětný odběr baterií, je to o 23 % více než v předchozím roce. Tak velký posun nezaznamenal žádný jiný český ani moravský kraj. V přepočtu každý obyvatel kraje vytřídil v průměru 104 gramů baterií. Nejvíce rostl sběr ve firmách a také ve sběrných místech ve městech a obcích.

0

Včera

Karlovarský kraj: Počet nemocných respirační infekcí mírně klesá

Počty akutních respiračních infekcí (dále jen „ARI“) v Karlovarském kraji vychází z týdenních hlášení praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost. Jedná se o vážená a standardizovaná data s využitím počtu obyvatel v jednotlivých okresech a jednotlivých věkových skupinách.

0

Včera

Region: Lázeňské lesy bojují s kůrovcovou kalamitou

Ani lázeňské lesy, které představují nedílnou součást komplexní lázeňské péče, nezůstaly ušetřeny atakům kůrovce. Městská organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary proto přistoupila k opatřením, která mají eliminovat výskyt kůrovce a následné škody na porostu. Jediným možným řešením je použití chemických přípravků. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR již lesům udělila výjimku ze zákazu používání insekticidů.

0

Včera

Dolní Žandov: Střet dvou vozidel

V Dolním Žandově, okres Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění a bez úniku provozních kapalin - střet dvou vozidel. Na místě PČR.

0

Včera

Aš: Střet tří vozidel

V Aši, v ulici Hvozd, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet tří vozidel. Buďte v tomto místě obezřetní.

0

Včera

V dubnu proběhne již 5. ročník celostátní akce Jehla

V úterý 16. dubna 2019 proběhne již 5. ročník celostátní akce Jehla.

0

Včera

Cheb: Pozor! Nehoda se zraněním

V Chebu, v ulici Ašská, u Hilárie, došlo k dopravní nehodě se zraněním - střet dvou vozidel. Na místě PČR a ZZS.

0

Před 2 dny

Aš: Dnes v odpoledních hodinách došlo ke sražení jedné osoby vlakem

V Aši, v odpoledních hodinách, došlo na železniční trati na státní hranice ke sražení jedné osoby vlakem. Doprava byla zastavena a místo nehody si převzali drážní hasiči.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Pozor! Nehoda se zraněním. Vozovka je uzavřena

Na silnici 6 v Karlových Varech, ve směru na Sokolov, došlo k dopravní nehodě se zraněním - střet dvou vozidel. Na místě IZS. Pozor! Silnice je uzavřena. Objízdná trasa přes ulici Sokolovská.

0

Před 3 dny

Region: Na pátou návštěvu kraje přijel prezident Zeman (TV Západ)

Na již pátou oficiální návštěvu Karlovarského kraje přijel v úterý 19. března prezident ČR Miloš Zeman. Třídenní program zahájil setkáním s vedením kraje, zastupiteli a komunálními politiky.

0

Před 3 dny

SZPI zjistila v tržní síti sušenky rizikové pro alergiky

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při aktuálních kontrolách zjistili prodej několika šarží sušenek s neodpovídajícím označením ohledně obsahu alergenních látek.

0

Před 3 dny

Cheb: Špatně zaparkovaná vozidla budou odtahována

V souvislosti s kontrolou průjezdnosti městem vozidel jednotek Integrovaného záchranného systému (MP, PČR, HZS) zaměřenou na parkování vozidel bylo zjištěno, že některá místa v Chebu jsou nepřístupná v průjezdu. V případě požáru, či ohrožení zdraví obyvatel vzniká jejich bezprostřední ohrožení. Ze zjištěné kontroly vyplynula skutečnost, že nejhorší situace je na sídlišti Zlatý vrch.

0

Před 4 dny

Dolní Žandov: Dopravní nehoda se zraněním

Na silnici 2125 u Dolního Žandova, okres Cheb, došlo okolo 17:30 hodin k dopravní nehodě se zraněním. Nehoda se stále vyšetřuje. Pozor! Kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem.

0

Před 4 dny
szo zapad side